Posuvná vrata

Posuvná sekční vrata stačí otevřít jen na šířku postavy, což vám umožní snadný průchod.

Typ bočního otevírání garáže, kdy se vrata místo nahoru posunují vertikálně (do boku k vnitřní stěně garáže) vám umožní snadno garáží procházet – vrata totiž stačí otevřít (posunout) jen na šířku postavy. To je výhodné nejen v zimních měsících, kdy z garáže neuniká v takové míře teplo, ale i tehdy, když nechcete, aby do ní při částečném otevření bylo vidět. Jedinečné řešení umožňující jednoduchý průchod osob při částečném otevření vrat. TRIDO vyrábí posuvná vrata přímo na míru z komponentů shodných s průmyslovými vraty, určenými pro vysoké provozní zatížení. Konstrukce a povrchová úprava zajišťují vysokou provozní spolehlivost a dlouhou životnost.

Proč vybrat vrata TRIDO:

 1. Jednoduché a komfortní ovládání - Jedním ovladačem otevřete bránu i garáž. Signál odolá rušení a zaručí velký dosah a spolehlivost. Vrata i bránu můžete ovládat i mobilní telefonem pomocí GSM klíče.
 2. Dokonalé těsnění po celém obvodu - Boční těsnění dokonale utěsňuje zavřená vrata po celém jejich obvodu. Vratové křídlo je dotlačeno na těsnění až při plné zavřené poloze.
 3. Bezporuchový provoz - Pečlivě zpracované komponenty jako např. pohony zaručují dlouhou životnost a spolehlivý provoz garážových vrat TRIDO.
 4. Vysoká životnost podlahového těsnění - Speciální spodní guma maximálně utěsní vrata na podlaze. Zvyšuje tepelný komfort garáže a snižuje prašnost. 
 5. Flexibilní provedení bočních pantů - Originální kolečka s kuličkovými ložisky zaručují spolehlivý a tichý pohyb vrat.
 6. Moderní způsob spojování plechů - Spojování plechů moderní metodou TOX zajišťuje dokonalý tvarový a silový styk obou součástí.

 

Stavební připravenost

Stavební připravenost garážových vrat

Stavební připravenost je prvním a velice důležitým krokem před montáží nových vrat, proto jí věnujeme maximální pozornost. V rámci komplexní podpory Vám rádi poskytneme veškeré informace týkající se stavební připravenosti Vaší stavby. Prostřednictvím našich smluvních partnerů si také můžete objednat schůzku či prohlídku stavby spolu s odbornou konzultací, díky které ušetříte čas i náklady a můžete se dozvědět o nejvhodnějším řešení pro Váš projekt.

 

 

OL - ostění levé
OP - ostění pravé
VN - výška nadpraží
SŠ - stavební šířka
SV - stavební výška

 

Předpoklady

 • Hotový začištěný stavební otvor, popř. hotová nosná konstrukce (zesílení obvodu otvoru)
 • Dokončená rovná podlaha
 • Přívod el. energie do zásuvky 230 V, 50 Hz, 6 A

Způsob osazení výrobku

 • Pomocí hmoždinek a vrutů do zdiva nebo konstrukce zesilující obvod otvoru

Provoz a údržba

 • Údržbu strojních částí provádí dodavatel nebo odborná firma v rámci záručního a pozáručního servisu. Vzhledem k vysoké spolehlivosti všech komponentů je požadavek na běžnou údržbu minimální.

 

Technické řešení

Vratové křídlo je složeno ze 4 a více vertikálně uložených sekcí. Ocelová sendvičová sekce s přerušeným tepelným mostem a dokonalá soustava těsnění po celém obvodu zaručují nejlepší tepelně izolační vlastnosti posuvných garážových vrat. Spoje mezi sekcemi jsou speciálně tvarované tak, aby v provozu nemohlo dojít k úrazu, např. skřípnutí prstů. Sekce jsou při pohybu vedeny v závěsné kolejnici, která zajišťuje klidný pohyb vrat. Podlahové vedení vrat tvoří nerezový podlahový práh. Velmi tichý chod, vysoká spolehlivost a maximálně vysoká užitnost jsou vlastnosti, které charakterizují posuvná sekční vrata TRIDO. S automatickým pohonem německého výrobce SOMMER, který je špičkou v oboru automatizace (certifikováno až na 80 tisíc cyklů) tvoří ideální řešení pro Vaši garáž.

Systém pojezdu posuvných vrat

Pohon v nadpraží Pohon na boční stěně Mechanická vrata
Boční ostění nad 760 mm
 • jednoduchá nosná kolejnice

OL = ostění levé
OP = ostění pravé

Boční ostění 80 - 760 mm
 • jednoduchá nosná kolejnice s křídlovým otvíračem

(řešení patentově chráněno)

OL = ostění levé
OP = ostění pravé

Boční ostění 80 - 760 mm
 • hlavní a pomocná nosná kolejnice
 • mechanický rozvorový zámek

OL = ostění levé

OP = ostění pravé


 

 


Design

Vzhled našich vrat je kromě kvalitního provedení a spolehlivosti garážových vrat dalším významným prvkem, na nějž klademe mimořádný důraz. Atraktivní garážová vrata totiž umocní estetickou jedinečnost Vašeho domu. Vyberte si i Vy z bohaté nabídky barev, dekorů, doplňků a designů.

Typy panelů garážových vrat

 • Hladký - H: zcela hladký povrch
 • Woodgrain - W: povrch imitující strukturu dřeva, výborně odolává mechanickému poškození
 • Stucco - T: povrch je charakteristický pravidelnými výstupky, výborně odolává mechanickému poškození
 • Mikrol - HM: vnější plech hladká mikrodrážka, vnitřní plech hladká lamela
 • Al rám - A1

Máte nějaký dotaz?

Zobraz modal okno validace
Jméno a příjmení: *
E-mail: *
Telefon: *
Doplňující informace:
* - Takto označené položky je nutné vyplnit